Розвиток дрібної моторики рук

| Comment 0

Ми вже з вами говорили про те, що розвиток дрібної моторики рук добре впливає не тільки на формування активної дитячої мови, й на виправлення її вади. Тому тренування рухів пальців і кісті рук є найважливішим чинником, що стимулює мовний розвиток дитини, сприяє поліпшенню артикуляційних рухів, підготовці руки до письма й, що не менш важливо, є потужним засобом, що стимулює працездатність кори головного мозку, що стимулює розвиток мислення дитини. Отже, давайте розглянемо стан дрібної моторики в нормі. Вікові особливості розвитку дрібної моторики рук:

 1️⃣ – 2️⃣роки. Дитина тримає два предмети в одній руці; креслить олівцем, перегортає сторінки книги. Ставить один на одного від 2 до 6 кубиків.

 2️⃣ – 3️⃣роки. Відкриває ящик і перекидає його вміст. Грає з піском і глиною. Відкриває кришки, використовує ножиці, фарбує пальцем. Нанизує намистини.

 3️⃣ – 4️⃣роки. Тримає олівець пальцями, копіює форми кількома рисами. Збирає й будує будівлі з 9 кубиків.

 4️⃣ – 5️⃣років. Малює олівцями або кольоровою крейдою. Будує будівлі більше, ніж з 9 кубиків. Складає папір вдвоє більше ніж в 1 раз. Визначає предмети в мішку на дотик, ліпить з пластиліну (від 2 до 3 частин), шнурує черевики. 

Також варто знати вікові особливості розвитку зорово – моторної координації.

 1️⃣ – 2️⃣роки. Креслить штрихи й «карлючки».Вміщує квадрат у квадратний проріз, овал – в овальний. Повторює зображення кількох горизонтальних, вертикальних і округлих ліній.

 2️⃣ – 3️⃣роки. Малює лінії, відтворює прості форми. Ріже ножицями. Малює за зразком хрестики.

 3️⃣ – 4️⃣роки. Обводить по контурах, копіює хрестики, відтворює форми. Ловить м’яч, що котиться до нього.

 4️⃣ – 5️⃣років. Розфарбовує прості форми. Копіює заголовні друковані літери. Малює простий «будинок» ( квадрат і діагоналі ). Малює людину, зображуючи від 2 до 3 частин її тіла. Копіює квадрат, зірку. Домальовує 3 частини в незавершену картину.

 5️⃣ – 6️⃣років. Акуратно вирізає картинки. Пише букви і числа. Домальовує відсутні деталі до картинки. Відтворює геометричні фігури за зразком. Завдяки таким простим ігровим способам ви завжди зможете легко визначити моторний розвиток дитини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *